Bez kategorii

Moja wieczorna rutyna

Uwielbiam mój rytuał pielęgnacyjny na koniec dnia. Zmywam wtedy makijaż, daję mojej skórze odpocząć i zregenerować się. Dzisiaj opiszę Wam krok po kroku jak wygląda moja wieczorna pielęgnacja. Może któraś z Was zainspiruje się moją rutyną i zacznie lepiej dbać o swoją skórę?

 

Etap pierwszy

Pierwszym etapem jest oczyszczanie skóry, oczu i ust z makijażu, zanieczyszczeń, sebum i kurzu. Na samym początku wykonuję demakijaż oczu i ust. Najczęściej sięgam po płyn micelarny marki Dermacol. Później przechodzę do oczyszczania twarzy. W tym celu używam oleju do demakijażu, aby usunąć preparaty na bazie oleju z twarzy. Później myję twarz żelem lub pianką na bazie wody, aby usunąć resztki oleju i innych preparatów z mojej twarzy. Na koniec oczyszczania, przemywam twarz tonikiem.

 

Etap drugi

Drugim etapem jest pielęgnacja właściwa, która sprawia, że moja skóra wygląda tak promiennie. Zaczynam od esencji, którą moja skóra uwielbia i chłonie jak gąbka. Następnie nakładam bogate w składniki aktywne serum. Następnie w zależności od dnia- albo nakładam sleeping pack, albo treściwy krem na noc. Najczęściej sięga po kosmetyki Dermacolu- zawsze się u mnie sprawdzają ich kremy.