Kosmetyki

Odżywka humektantowa – ratunek dla Twoich włosów!

odżywka humektantowa

Zdrowe i piękne włosy to marzenie każdej kobiety. Piękna tafla rozlewająca się na ramionach z pewnością przyciąga wzrok, a także sprawia, że czujemy się kobieco. Dbanie o włosy jest więc bardzo ważne, nigdy nie było też takie proste. Najważniejszą kwestią, jest dbanie o zachowanie równowagi PEH. W tym celu musimy dostarczyć swoim włosom odpowiedniej ilości protein, emolientów oraz humektantów. Te ostatnie sprawdzą się w przypadku włosów suchych i mało nawilżonych, a z tym problemem boryka się wiele z nas. Dowiedz się, czym są humektanty i jak pomogą one Twoim włosom!

Jak humektanty uratują Twoje włosy?

Odżywki humektantowe do włosów to idealny wybór dla tych, którzy borykają się z ich suchością. Świetnie nawilżają oraz wygładzają, dzięki czemu wyglądają na zdrowe i przestają być szorstkie w dotyku. Odżywka humektantowa (https://www.cocolita.pl/odzywki-humektantowe) sprawia również, że włosy się nie elektryzują. Dlaczego humektanty są tak odżywcze dla naszych włosów? Dzieje się to za sprawą ich zdolności do trwałego wiązania i zatrzymywania wody z otoczenia. Są to więc jedne z najlepszych składników, jakie możesz użyć w swojej pielęgnacji. Aby równowaga PEH naszych włosów została zachowana, konieczne jest również przeplatanie odżywki humektantowej z kosmetykami zawierającymi emolienty oraz humektanty. Taka pielęgnacja będzie efektywna i pozwoli uzyskać największe korzyści dla włosów.

odżywki humektantowe

Jak stosować humektanty?

Stosowanie humektantów w pielęgnacji włosów jest niezwykle proste. W pierwszym kroku należy umyć włosy. Następnie na jeszcze wilgotne pasma wystarczy nanieść odżywkę humektantową, spłukać letnią wodą i  gotowe. Dla głębszego nawilżenia warto jest poczekać kilka minut z nałożonym na włosy kosmetykiem. Dla jeszcze większego zwiększenia efektów, można przeczesać włosy z nałożoną odżywką grzebieniem, wówczas zostanie ona równomiernie rozprowadzona na całą długość włosów. Tak stosowana odżywka humektantowa zapewni efekt nawilżonych, niepuszących się i gładkich włosów, a suche, szorstkie końcówki odejdą w niepamięć.