Kosmetyki

Zielona glinka – naturalna recepta na piękną skórę

zielona glinka od Nature Queen

Glinka zielona, inaczej nazywana bentonitem jest naturalną substancją pochodzącą z wysuszonych zbiorników wodnych. Jest bogata w minerały takie jak krzemionka, glin, magnez, wapń i żelazo. Ze względu na swoje właściwości lecznicze i kosmetyczne, jest powszechnie stosowana w kosmetyce jako składnik produktów do pielęgnacji twarzy i ciała.

Zielona glinka – skład i właściwości

Zielona glinka zawiera duże ilości krzemionki, magnezu, wapnia, potasu, sodu, żelaza i innych minerałów, które korzystnie wpływają na skórę. Właściwości glinki zielonej to przede wszystkim oczyszczanie i detoksykacja skóry, regulacja wydzielania sebum, łagodzenie podrażnień i stanów zapalnych, nawilżanie i odżywianie skóry.

Jak stosować zieloną glinkę?

Glinki zielone są dostępne w postaci proszku lub pasty. Można je stosować samodzielnie, mieszając z wodą lub jako składnik gotowych kosmetyków. Oto kilka sposobów na wykorzystanie zielonej glinki w pielęgnacji skóry:

  • Maska na twarz: Zieloną glinkę należy wymieszać z wodą do uzyskania konsystencji gęstej pasty. Następnie nałożyć na twarz, omijając okolice oczu i ust, i pozostawić na 15-20 minut. Po tym czasie zmyć ciepłą wodą. Taki zabieg można wykonywać raz lub dwa razy w tygodniu.
  • Peeling: Zieloną glinkę można też wykorzystać do delikatnego peelingu skóry. Wystarczy wymieszać ją z wodą i delikatnie masować skórę przez kilka minut. Następnie zmyć ciepłą wodą i nałożyć krem nawilżający.

Zielona glinka jest naturalnym sposobem na piękną i zdrową skórę. Dzięki swoim właściwościom oczyszczającym i matującym, jest idealna dla osób z tłustą lub mieszana skórą. Regularne stosowanie zielonej glinki pomaga zwalczać trądzik, redukować rozszerzone pory oraz zapobiegać nadmiernemu przetłuszczaniu się skóry. Ponadto, zielona glinka działa kojąco i łagodząco na podrażnioną skórę, dlatego też jest polecana osobom z cerą wrażliwą.Dzięki swoim właściwościom oczyszczającym, regulującym wydzielanie sebum, łagodzącym podrażnienia i nawilżającym skórę, bardzo często wykorzystywana w kosmetyce.