Kosmetyki

Oczyszczanie twarzy kluczem do atrakcyjności?

oczyszczanie twarzy kluczem do pielęgnacji

Codzienność wypełniona jest często nadmiarem zadań w pracy, obowiązkami domowymi i nierzadko można odnieść wrażenie, że doba ma zbyt mało godzin. Niezależnie od wypełnionego grafiku i zmęczenia przy tym towarzyszącemu, każdy chce wyglądać atrakcyjnie. Warto pamiętać o tym, że to nie tylko trafnie dopasowane ubrania do danej sylwetki, modna fryzura, dobrze dobrany i wykonany makijaż, czy zmysłowy zapach perfum mają na to wpływ. Skupiając się na tych aspektach bardzo łatwo można zapomnieć o tym jak ważna jest codzienna pielęgnacja twarzy, a to właśnie ona wraz ze szczerym uśmiechem może okazać się najlepszą wizytówką.

Dlaczego codzienna higiena twarzy jest ważna?

Stosowanie zdrowej diety i odpowiednie nawodnienie organizmu jest oczywiście bardzo ważne. To jednak nie wystarczy, aby cera wyglądała zdrowo i promiennie. Kluczowa jest codzienna higiena twarzy, a pomocne przy tym będą żele i pianki do mycia twarzy od CeraVe. Dlaczego? Skóra twarzy nieustannie narażona jest na kontakt z zanieczyszczeniami i dużą ilością bakterii takich jak np. warunki pogodowe, kurz, czy przykładanie telefonu do twarzy. Kiedy cera nie jest codziennie oczyszczana może nieść to za sobą przykre konsekwencje. O jakich konsekwencjach mowa? Skóra naturalnie wydziela sebum, czyli łój, którego zadaniem jest ochrona cery przed zanieczyszczeniami i zbyt mocnym jej wysuszeniem. Kiedy skóra nie jest regularnie oczyszczana, sebum nie spełnia swoich naturalnych funkcji i może dojść do zatkania porów. To prowadzi często do podrażnień, zaczerwienienia skóry i trądziku, bądź nawet jego zaostrzenia.

Jak zachować prawidłowe pH cery?

Chcąc zadbać o barierę hydrolipidową skóry warto postawić na kosmetyki, które to ułatwią i będą przyjemne w użytkowaniu. Należy do nich CeraVe żel do mycia twarzy, który jest bardzo delikatny i bezzapachowy, dzięki czemu sprawdzi się do cery bardzo wymagającej, alergicznej i skłonnej do podrażnień. Warto wybierać kosmetyki, które są hipoalergiczne, a dzięki temu w pełni bezpieczne w użytkowaniu dla całej rodziny.

Jak często powinno się oczyszczać twarz?

Codziennie, a najlepiej dwa razy dziennie – rano i wieczorem. To bardzo proste. Stosując żel do mycia twarzy CeraVe należy rozprowadzić go kolistymi ruchami na uprzednio zmoczonej wodą twarzy. Dzięki temu substancje myjące w preparacie poradzą sobie z zanieczyszczeniami. Po delikatnym masażu skóry twarzy, wystarczy zmyć powstałą pianę wodą, a następnie osuszyć twarz np. ręcznikiem bawełnianym. Kolejnym i ostatnim już krokiem w dbaniu o barierę hydrolipidową skóry jest nałożenie łagodnego kremu nawilżającego. Warto wprowadzić do swojego dnia tę pielęgnacyjną rutynę, a skóra będzie wyglądała zdrowo i promiennie każdego dnia.