Kosmetyki

Krem na rozstępy – co powinna o nim wiedzieć ciężarna?

balsam na rozstępy w ciąży

Szacuje się, że problem rozstępów w ciąży dotyczy nawet dziewięciu na dziesięć kobiet spodziewających się dziecka. Nic więc dziwnego, że krem na rozstępy jest często opisywany jako najbardziej pożądany kosmetyk dla przyszłych mam. Oczywiście, nie każde rozwiązanie promowane jako skuteczne, jest takim w rzeczywistości. Warto więc zadać sobie pytanie o to, po jakie kremy sięgać, a których lepiej unikać.

Jakie kosmetyki pozwalają na walkę z rozstępami?

balsam na rozstępy w ciąży

Krem na rozstępy w ciąży jest jednym z tych kosmetyków, które są dostępne w sprzedaży zarówno w drogeriach, jak i w aptekach. Wiele osób uważa przy tym, że nie należy skupiać się jedynie na tych, które są skierowane do kobiet ciężarnych. Zwolennicy tej teorii zwracają uwagę przede wszystkim na to, że balsam na rozstępy w ciąży może być, niejako z definicji, droższy od klasycznego rozwiązania tego typu, które wcale nie jest mniej skuteczne.

Choć jednak mamy do czynienia z teorią dość popularną, coraz częściej możemy usłyszeć głosy należące do osób nawołujących, aby nie przywiązywać do niej aż tak dużej wagi. Jej przeciwnicy zwracają uwagę na to, że skład balsamów na rozstępy w ciąży jest bardziej przemyślany. Wszystkie składniki są bezpieczne, nie można jednak zapominać o tym, że kobieta ciężarna jest osobą, która ma nieco inne potrzeby i wymagania niż inne panie walczące z rozstępami. Jej skóra jest wrażliwsza, może się więc okazać, że zaszkodzą jej kremy na rozstępy, które w innych okolicznościach byłyby opisywane jako posiadające wyłącznie zalety.

Podstawowe różnice między kosmetykami na rozstępy w ciąży

Przyglądając się kremom na rozstępy w ciąży dość szybko można dostrzec, że istnieje między nimi co najmniej kilka zasadniczych różnic. Jedna z najważniejszych dotyczy konsystencji. Tu kluczowe znaczenie mają upodobania ciężarnej, która może sama zdecydować, czy bardziej odpowiada jej olejek, balsam, czy klasyczny krem. Spore różnice dotyczą również zapachów. Wrażliwość ciężarnych sprawia, że rośnie popularność bezzapachowych kosmetyków pozwalających na walkę z rozstępami. Kremy można też dzielić ze względu na intensywność, kompleksowość i skuteczność działania.