Kosmetyki

Świeżość każdego dnia – antyperspiranty do ciała

stosowanie dezodorantu to podstawa higieny

Regularna higiena to podstawa – zgodzi się z tym każdy. Prysznic czy kąpiel powinna być obowiązkowym elementem każdego dnia. Kolejnym elementem jest jednak również dbanie o higienę przy użyciu odpowiednich kosmetyków, które pomogą zapewnić świeżość i dobre samopoczucie przez cały dzień. Jednym z podstawowych produktów w domowej kosmetyczce jest dezodorant.

Rodzaje antyperspirantów

Na rynku dostępne są różnorodne rodzaje antyperspirantów. Spotkać można antyperspiranty w sztyfcie, wśród których znajdziemy kosmetyki w postaci kremowej lub żelowej. Można też kupić specjalistyczne dezodoranty, które nie tylko nadają odpowiedni zapach, ale mają również właściwości blokujące pot. Istnieją także środki w postaci płynnej, nakładane na skórę z pomocą kulki, która wciera preparat w miejscu zastosowania. Wybór odpowiedniego rodzaju kosmetyku to kwestia indywidualna. Z uwagi na to, że preferencje skóry mogą być różnorodne, warto przetestować kosmetyki i sprawdzić, który będzie najlepiej dopasowany do naszych potrzeb. Kolejną kwestią jest też reakcja ubrań na zastosowany preparat. Na szczęście ogromny wybór produktów dostępnych na rynku pozwoli znaleźć produkt odpowiednio dopasowany do skóry, a także łagodny dla odzieży.

Specjalistyczne potrzeby

Co w przypadku, gdy nadmierne pocenie nie jest tylko związane ze zwyczajną aktywnością fizyczną i nie da się go opanować z pomocą codziennej higieny i drogeryjnych antyperspirantów? Może się zdarzyć, że problem z nadmierną potliwością jest wynikiem problemów zdrowotnych – zazwyczaj na tle hormonalnym. W takiej sytuacji również można dostać odpowiednie wsparcie kosmetyczne. Istnieją bowiem antyperspitanty lecznicze, które są w stanie poradzić sobie z wyższym poziomem potliwości i przynieść komfort osobom dotkniętym tym problemem. Wśród tego rodzaju preparatów, tak jak w przypadku kosmetykó z drogerii, wyróżnić można sztyfty, dezodoranty czy kremy. Wybór będzie zależał od indywidualnych potrzeb skóry. Z pewnością dobrym pomysłem będzie konsultacja z dermatologiem, który pomoże dobrać produkt jak najlepiej dopasowany do szczególnych potrzeb skóry. Dzięki temu często wstydliwa kwestia nadmiernej potliwości będzie pod odpowiednią kontrolą.