Kosmetyki

Czy wosk zapachowy jest lepszy od świec zapachowych?

wosk zapachowy od yankee candle

Nie tylko świece zapachowe są w stanie wytworzyć w domu wspaniały klimat. Amatorom takich rzeczy powinny spodobać się również znacznie mniej znane woski zapachowe.

Czym jest wosk zapachowy?

To wosk roślinny lub mineralny, do którego dodane są specjalne olejki zapachowe. Pod tym względem nie różni się dużo od świec zapachowych. Dla niektórych minusem może być to, że do używania go niezbędny jest kominek do aromaterapii – nie jest ot jednak duży wydatek, ponieważ około kilkudziesięciu złotych, a odpowiednio wybrany kominek posłuży również jako dekoracja.

Jak używa się wosku zapachowego?

Jest to nieco trudniejsze niż w przypadku świec zapachowych, które po prostu się zapala, lecz jednocześnie nie jest to nic skomplikowanego. Należy umieścić wydzieloną porcję wosku w kominku (im więcej wosku, tym intensywniejszy zapach, dlatego lepiej zacząć od niewielkiej ilości), a następnie również bezzapachowy podgrzewać, który trzeba zapalić. Zajmuje to dosłownie chwilę, lecz przy zmianie zapachów należy zmyć z kominka resztki wosku.

Wosk zapachowy czy świece zapachowe?

Wosk zapachowy zazwyczaj ma intensywniejszy zapach niż świece zapachowe, co można dodatkowo regulować jego ilością umieszczaną w kominku. Woski umożliwiają większe eksperymentowanie z zapachami. Jeżeli jednak bardziej chodzi nam o ciepłe światło rzucane przez płomień, a zapach jest tylko miłym dodatkiem, wówczas prawdopodobnie lepiej sprawdzą się klasyczne świece zapachowe.