Kosmetyki

Jak walczyć z zaskórnikami?

plastry na wypryski

Cera tłusta, mieszana oraz wrażliwa to dla posiadających ją kobiet to duże wyzwanie. Jednym z częstych i bardzo uciążliwych problemów są zaskórniki. Wągry to małe krostki o białym bądź czarnym zakończeniu, które wyglądają bardzo nieestetycznie i potrafią skutecznie wpływać na wygląd i samopoczucie kobiety. Jak walczyć z zaskórnikami?

Wągry – jak je usunąć?

Zaskórniki powstają wskutek nadmiernej produkcji sebum przez gruczoły łojowe oraz niewłaściwego złuszczania naskórka. Najbardziej narażone części twarzy to nos, czoło oraz broda.  

Cera, której problemem są wągry wymaga bardzo dokładnej pielęgnacji. Dokładne czyszczenie skóry przy użyciu wody micelarnej bądź mleczka kosmetycznego jest obowiązkowe. Warto również zrezygnować z korzystania z ciężkich podkładów oraz tłustych kremów. Nie zawsze jednak te działania przynoszą pożądany efekt.

Plastry na wągry – jak korzystać?

Usuwanie zaskórników można powierzyć kosmetyczce, ale jest również domowy sposób walki z tym problemem. Zastosowanie plastrów na wągry to metoda, która można wykorzystać w  zaciszu własnej łazienki.

Usuwanie zaskórników wbrew pozorom jest wyjątkowo proste. Wymaga jedynie odpowiedniego przygotowania skóry przed założeniem plastra na wągry. Warto skórę dobrze rozpulchnić używając parówki z dodatkiem olejku z drzewa herbacianego. Na tak przygotowaną twarz nakładamy plaster na zaskórniki i dobrze, dokładnie dociskamy go do twarzy. Po zdjęciu plastra warto posmarować  twarz kosmetykiem z dodatkiem witaminy C, ten zabieg dodatkowo ochroni skórę.